GREENFLUENCER Olmak (Nil Kıyısı & Ekolojik Dünya & Ekolojik Yolum)

Buluşma zamanı! İklim Salatası’nın bu videosunda yeşil bir değişim için çabalayan Greenfluencer’lar olarak bir araya geliyoruz. Greenfluencer kavramının “influencer” olmaktan nasıl ayrıldığını, kişisel dönüşüm hikayelerimizi ve gezegenimiz için nasıl değişebileceğimizi konuşuyoruz.

MİLKİ İĞİLKİŞİĞED #TersineÇevir (Sokak Röportajı)

İklim aktivistleri Alara ve Duru, iklim değişikliğini tersine çevirmek için sokağa çıktı! 15 Mayıs İklim Günü için insanlardan “iklim değişikliği”ni tersten okumalarını istediler! Haydi sen de #tersineçevir etiketiyle, “iklim değişikliği”ni tersten oku, Instagram’dan paylaş, iklim krizini #tersineçevir! ▪️ İsimlerimiz Alara ve Duru; iklim krizi üzerine toplumsal farkındalık yaratmak için çabalayan iki liseli iklim aktivistiyiz. Instagram’daki […]

Bursa’ya Temiz Hava (Gençlik Burada! 1.Bölüm)

Türkiye’nin dört bir köşesindeki genç iklim aktivistleri bu video serisinde bir araya geliyor! Kentlerindeki çevre sorunlarıyla ve iklim kriziyle mücadelelerini anlatıyor, ilham verici hikayelerini İklim Salatası ile paylaşıyorlar. Serinin ilk bölümünde “Bursa’ya Temiz Hava” ekibi yer alıyor. Bursa’da hava kirliliğine karşı yürüttükleri çalışmaları, iklim kriziyle mücadelelerini ve kolektif hareket etmenin değişim yaratmadaki rolünü anlatıyorlar.