İklim krizine farklı açılardan bakabileceğiniz yepyeni YouTube kanalı 

İklim Salatası

İklim krizi şüphesiz çağımızın en büyük problemi ve çok sayıda tetikleyici unsur bu krizi günden güne derinleştiriyor. Çözüm için ise her bir unsura dokunmak ve değişim için her bir bireyin dahil olduğu kolektif bir çaba gerekiyor. İklim Salatası YouTube kanalı, böyle bir kolektif çabayı güçlendirmek için yayın hayatına başladı. 

Türkiye’nin dört bir köşesindeki gençler, iklim aktivistleri, greenfluencerlar, uzmanlar ve gezegenimiz için kaygılanan her birey bu kanalda bir araya geliyor; merak ettiklerine cevaplar arıyor, kendi deneyimlerini ve mücadelelerini paylaşıyor. 

Kanalda iklim krizine farklı açılardan bakan çok sayıda özgün video yer alıyor. Bir yandan gençler sorularını uzmanlara yönlendirip cevaplar arıyor, diğer yandan iklim aktivistleri kendi yerellerinde gösterdikleri mücadeleyi ve değişim hikayelerini paylaşıyor. Greenfluencerlar atıksız ve ekolojik bir yaşam için ipuçları paylaşırken, videografikler kafa karıştıran iklim terimlerine açıklık getiriyor. 

Kurum ve kuruluşlardan bağımsız şekilde yürütülen “İklim Salatası”, değişim için çabalayan ve hikayesini paylaşmak isteyen herkesi de bu salataya katılmaya davet ediyor. İlham verici hikayeni paylaşmak ve kanalda yer almak istersen bizimle iletişime geçebilirsin. 

Sen de şimdi kanala abone olarak iklim kriziyle mücadele için bir adım daha ve belki de ilk adımını atabilirsin!