İklim Salatası’ndan Gençlere Özel: Türkiye’de İklim Değişikliği Anketi

İklim krizine farklı açılardan bakabileceğiniz bağımsız iklim ve gençlik platformu İklim Salatası, gençlerin yaşadıkları kentlerde iklim değişikliğiyle olan ilişkisini anlamak için yeni bir araştırma başlatıyor: “Türkiye’nin Gençleriyle İklim Değişikliği Üzerine Anket”. Bu anket, İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri ve Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin iklim değişikliği konusundaki düşüncelerini, algılarını ve bu küresel sorunla mücadeledeki tutumlarını ortaya koymayı amaçlıyor.

Anket, gençlerin iklim değişikliğinin kentlerindeki etkilerine, karbon emisyonlarının başlıca kaynaklarına ve iklim değişikliğiyle mücadelede önemli gördükleri etkenlere dair görüşlerini topluyor. Ayrıca, yerel yönetimlerin iklim politikalarına katılım düzeyleri ve belediye başkan adaylarından beklentileri gibi konular da ele alınıyor.

Sen de iklim değişikliği konusunda görüşlerini paylaşmak ve bu küresel sorunla mücadelede aktif bir rol almak istiyorsan, ankete katılabilir ve İklim Salatası kanalına abone olarak bu harekete destek olabilirsin.

(Anket süresi yaklaşık 1 dakikadır.)